Добро пожаловать
Вход

Top Channel/ India 400 mijë raste në ditë, thirrje njerëzve të largohen nga vendi!

Спасибо! Поделитесь с друзьями!

URL

Вам не понравилось видео. Спасибо за то что поделились своим мнением!

К сожалению, только зарегистрированные пользователи могут создавать списки воспроизведения.
URL


Добавлено от Admin В Новинки комедии
4 Просмотры

Описание

400 mijë raste të reja brenda 24 orësh dhe India vendos kështu një rekord të ri infektimesh nga koronavirusi. Bilancin e konfirmoi vetë ministria Indian e shëndetësisë, e cila shtoi gjithashtu se numri i vdekjeve në harkun kohor të një ditë ishte , cka e con në shifrën totale të jetëve të humbura atje nga pandemia. Dëshpërimi është i madh. Teksa kriza në vend sa vjen e thellohet, Shtetet e Bashkuara i bënë thirrje qytetarëve të tyre të largohen prej andej. DASH lëshoi një paralajmërim të shëndetit të nivelit 4, më i larti që ekziston. Mediat italiane përcjellin këto ditë lutjen e një dy bashkëshortëve nga Firence që udhëtuan drejt Indisë të adoptonin një vajzë 2 vjece, por mbetën të bllokuar atje. “ Ju lutemi na ndihmoni të kthehemi, këtu po vdesin të gjithë”, ishte apeli prekës i Simonetta Filippini e Enzo Galli. Në të njëjtën situatë me ta, janë edhe 70 italianë të tjerë. Në Dlehi të Indisë sakaq, zyrtarët kërkuan që të gjenden vende të reja për djegien e viktimave, pasi morgjet dhe krematoriumet e qytetit janë të mbingarkuara me viktimat e koronavirusit.

Pamje: AFP

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE:
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#India#TopChannel

Написать комментарий

Комментарии

Комментариев нет.
RSS
Яндекс.Метрика