Добро пожаловать
Вход

Top Channel/ Krishti u ngjall/ Besimtarët ortodoksë festojnë Pashkën

Спасибо! Поделитесь с друзьями!

URL

Вам не понравилось видео. Спасибо за то что поделились своим мнением!

К сожалению, только зарегистрированные пользователи могут создавать списки воспроизведения.
URL


Добавлено от Admin В Новинки комедии
1 Просмотры

Описание

Këmbanat e kishave ortodokse, në të gjithë vendin dhe jo vetëm, ranë dhe u dëgjuan më fortë, se çdo herë tjetër. Kremtohen Pashkët, një nga ngjarjet më të shënuara për besimtarët ortodoksë.


Pashkë do të thotë “kalim” nga vdekja në jetë.

Qytetarët:Unë i ndjek ritualet. Kreshmën e mbajta disa ditë duke hequr dorë nga mishi, bulmeti. Ngjyem vezët e shtëpisë ditën e enjte.

Tani po marr flakën nga kisha dhe e çoj qiririn e ndezur në shtëpi.

Unë nuk jam e fesë ortodokse, por feja na bashkon. Krishti u ngjall, vërtet u ngjall!
Unë e kam Zotin në zemër.

Këto 4 trëndafila janë sa fëmijë kam. Do t’i çoj te ikonat, do lutem për familjen.

Këtë vit Pashka na gjen të vaksinuar me të dy dozat, si mua edhe bashkëshorten.

Do të mblidhemi për drekë me familjen. Ajo ma ka ushqyer mua si fëmijë besimin në Zot.

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE:
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#Besimtaret#Ortodokse#TopChannel

Написать комментарий

Комментарии

Комментариев нет.
RSS
Яндекс.Метрика