Добро пожаловать
Вход

Top Channel/ Tryeza e festës/ Gatimet tradicionale në familjet korçare për Pashkë

Спасибо! Поделитесь с друзьями!

URL

Вам не понравилось видео. Спасибо за то что поделились своим мнением!

К сожалению, только зарегистрированные пользователи могут создавать списки воспроизведения.
URL


Добавлено от Admin В Новинки комедии
3 Просмотры

Описание

Gatimet tradicionale janë pjesë e pandarë e tryezës në kremtimin e ditës se Pashkës ne Korcë. Festa qe simbolizon ngjalljen e Krishtit festohet ne tryezen familjare dhe jo vetem, me larmi ushqimesh, por ato qe nuk mungojnw asnjehere jane mishi i pjekur i qingjit dhe supa magjerice. Nje nga gatimet tradicionale me te vjetra shqiptare kjo supe eshte nder me te preferuarat dhe gatuhet enkas per kete feste e kur Korces nuk i mungojnw pushuesit e shumte ajo ze vendin e pare ne tryezen e shtepise apo edhe restoranteve.

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE:
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#Pashkët#TopChannel

Написать комментарий

Комментарии

Комментариев нет.
RSS
Яндекс.Метрика